Bulanık Havuz Suyu Problemi

 Havuz Suyu Problemi

Bulanık Havuz Suyu Temizliği ; Havuzunuz berraklığını kaybettiğinde cazibesi de yok olur. İlk adım sorunun nedenini tespit etmektir.

Nedenini öğrendikten sonra çözüm bulmak daha kolay olur.

Muhtemel Nedenler:
pH yüksek;
Toplam alkali düzeyi yüksek;
Stabilizatör yüksek;
Klor seviyesi düşük;
Kalsiyum sertliği yüksek;
Toplam çözünmüş maddeler (TDS) yüksek;
Fazla metaller (renkli su);
Yosun;
Filtrenin temizlenme, bakım veya servis ihtiyacı;
Fazla mikroskobik yabancı maddeler.
Önce suyun tahlillerini yapıp, sorunun ne olduğunu öğrenmek gerekir. Sebebini bulduktan sonra çözüme ulaşmak gerekir. Bizlerde sizler için en iyi ürünler ile çözümler sunmaktayız. Havuz Bakımı, Havuz Temizliği çok önemlidir. Önemli olan bir durum ihmal etmeye gelmez. Sizler için en kaliteli malzemeler ve tecrübelerimiz ile hizmetler sağlamaktayız.

Havuz bakımı insan sağlığını korumak için önemlidir. Havuz duvarlarında ve zemininde meydana gelen yosunlaşma, uzun vadede insan sağlığını tehdit eden zararlı kimyasallar oluşmasına neden olur. Filtreleme sisteminde yaşanan arızalar ise normalden fazla klorun havuz suyuna karışmasına yol açar. Yüksek miktarda klor, sağlık için tehlikelidir. Havuz bakımının zamanında ve düzenli olarak yapılması, tüm bu sorunların önüne geçmeye yardımcı olur. Düzenli havuz bakımı, havuz içerisinde ve havuz çevresinde meydana gelebilecek kazaların önüne geçmeye yardımcı olur.

Havuz Bakımın,da Nelere Yapılmalı?

Havuz bakımı  yaparken havuzun kendisine ek olarak çevresindeki yapıların da gözden geçirilmesi önemlidir. Ayak yıkama alanları, duş alanları ve havuzun çevresindeki güneşlenme alanları da bakım kapsamında gözden geçirilmelidir.
Havuzda gözle görünen tüm problemler en kısa süre içerisinde düzeltilmelidir.

Havuzda atlama tahtası ve kaydırak varsa genel havuz bakımı sırasında bunların da bakımı yapılmalıdır. Atlama tahtası ve kaydırak bakımında gerekli talimatlar izlenmeli ve tüm tadilat işlemleri üreticinin sağladığı kurallara göre yapılmalıdır.