havuz bakımı

Havuz izolasyonu

Havuz izolasyonu

Havuz izolasyonu son derece profesyonel bir çalışma isteyen, ince bir iş gerektiren sızıntı engelleme çalışmaları arasındadır. Beton yapı ile ya da mermer gibi malzemelerle kaplanan havuz dış yüzeyleri tek başına su sızıntısını engellemeye kesinlikle yeterli olamaz. Bu nedenle farklı havuz izolasyon sistemleri kullanılmalıdır.

Firmamız havuz izolasyonu yaparken çeşitli kalite standartlarına son derece önem vermektedir, örneğin kullanılan izolasyon malzemelerimiz zaman içerisinde çatlama, kırılma ya da kabarıklık yapmaz.

Bu nedenle özel izolasyon malzemeleri havuzlarda suyun pompalandığı ya da tahliye edildiği deliklerde, havuzun duvarı ile tabanının kesişim yerlerinde özellikle kullanılmalıdır. Çünkü bu noktalar yapı olarak zayıftırlar ve izolasyona son derece ihtiyaç duyarlar.

Havuz Su Yalıtımı ve İzolasyonu

Havuz Su Yalıtımı ve Havuz Su İzolasyonu Nedir?

Spor ve Su biriktirme amaçlı yapılan Havuzlarda Su sızıntılarının önüne geçmek için yapılan sistemlerdir.

Havuz Su Yalıtımı ve Havuz Su İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Havuz içerisindeki su kaçaklarının asıl nedeni her zaman su tesisatı olarak algılanır.Tesisat yapımı sırasında boruların geçiş yerlerinin ve boru ek yerlerinin gerektiği gibi izole edilmemesinden kaynaklanan kaçaklar oluşabilmektedir ama bu çok nadir görülen bir hadisedir.Diğer bir sızıntı sebebi ise penetrasyon sızıntılarıdır,bunların tamiri kısmen daha kolaydır epoksi tamiri veya özel şişen contalar yardımıyla çözüme kavuşturulur.Havuz sızıntılarında tamiri çok zor olan bir başka hata ise havuz imalatı sırasında kullanılan betonun içindeki yapısal boşluklardır,tamiri için harcanan ücretler maalesef çok fazladır.

 

Şirinler Havuz İzolasyon firması olarak havuz kaçaklarının önüne geçebilen en iyi yalıtım malzemesi olarak Sprey Polyurea Su Yalıtımını önermekteyiz,özel bir makine parkuruna sahip olmayı gerektiren Sprey Polyurea kaplama Su İzolasyonu ve Su Yalıtımında sizlere kesin çözümler sunmaktadır.çabuk kuruma süresi,ek yeri olmayan bir Su Yalıtımı sağlaması,fiyat ve performans açısından diğer İzolasyon malzemeleri ile karşılaştırıldığında her zaman en önde gelmektedir.Sprey Polyurea Su İzolasyon malzemesinin en büyük özelliği kuruma süresidir yaklaşık olarak 10-20 saniye kadar.Sprey Polyurea uygulamasında zemin hazırlığı çok önemlidir ve makine parkurunda uzmanlaşmış kişilerce uygulaması yapılmalıdır aksi takdirde maliyet çok fazla olacaktır.Geri dönüşü olmayan bir uygulamadır.

HAVUZ SU YALITIMI VE HAVUZ SU İZOLASYONUNDA KULLANILABİLECEK ÜRÜNLER NELERDİR?

1*Çimento Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

2*Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

3*Polyurea Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

4*Alifatik Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

iletişim adresimiz : https://www.sirinlerhavuz.com/iletisim/

HAVUZ SU YALITIMI VE HAVUZ SU İZOLASYONU

Havuz Su Yalıtımı, Havuz Su İzolasyonu, Havuz Su Yalıtımı Yapan Firmalar, Havuz Su İzolasyonu Yapan Firmalar, Yüzme Havuzu Su Yalıtımı, Yüzme Havuzu Su İzolasyonu, Yüzme Havuzu Su Yalıtımı Yapan Firmalar, Yüzme Havuzu Su İzolasyonu Yapan Firmalar, Havuz Yalıtımı, Havuz İzolasyonu, İzolasyon, Yalıtım, Havuz, Toplama Havuzu Su Yalıtımı, Toplama Havuzu Su İzolasyonu, Toplama Havuzu Su Yalıtımı Yapan Firmalar, Toplama Havuzu Su İzolasyonu Yapan Firmalar, Havuz Polyurea Su İzolasyonu, Havuz Polyurea Su Yalıtımı, Havuz Poliüretan Su Yalıtımı, Havuz Poliüretan Su İzolasyonu,  google.com dostu web sitesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir