Havuz Yapımı

Havuz Yapımı

Havuz yapımı için öncelikle uzman personelimizle iletişim kurunuz.
Uzmanımız ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanım alanınıza en uygun havuzu tespit etmenize yardımcı olacaktır. Kullanım amacı yanı sıra görsel açıdan da üst düzeyde bir havuz sizin için tasarlanacak, her türlü teknik ekipman havuzunuza değer katmak için sisteminize entegre edilip servisimizle desteklenecektir.

Havuz yapımı

1. Havuz Yapımı Ön Karar Zamanı:

Kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için havuz şeklinin oluşturulmasına ve nasıl oluşturulacağına dair kararların alındığı zaman dilimidir. Bu evrede ana hatlarıyla işverenin havuzu kullanım amacına, niteliğine ve ekonomik tablosuna bakılır. Havuzun gerçekleşmesinde kısıtlama getirebilecek hususlar ortaya çıkartılır, ihtiyaçları karşılamada yeterli olan alternatif çözüm yolları seçilir ve değerlendirilir. İşverenin ön ihtiyaç programı ortaya çıkartılır.

 Havuz Yapımı

2. Havuz Yapımı Tasarım ve Projelendirme Süresi:

Kullanıcı gereksinim ve istekleri, arsaya bağlı çevresel veriler, çevrenin iklimsel özellikleri, kullanılacak malzemeler ve maliyete ilişkin verileri göz önüne alarak havuz tasarım gerçekleştir.

Havuzun yerleşimi planı (Vaziyet planındaki konumu, rüzgar yönü, güneş ışınlarından etkilenişi, suyun boşaltılması, elektrik sistemi, havuzun görüntüsü, yüksekliği, güvenlik sistemi)
Havuzun geometrik şekli
Havuzun taban kesitinin belirlenmesi
Yapım teknikleri, yapıyı oluşturacak sistemi ve elemanları belirleyerek vaziyet planı, havuz planı ve mimari rapor oluşturulur.

Projenin kesinleştirilmesi ile uygulama ve detay projeleri de hazırlanarak belirlenen tarihte havuz imalat süreci başlatılır.

1.GÜN:

Havuz yerinin ölçüleri alınıp ve hafriyat işleri yapılır.

2.GÜN:

Çalışma betonu atılır, kalıp işçiliğine başlanır.

3.GÜN:

Demir yapımı bitirilir ve beton için kalıp işçiliği hazır kıvama getirilir.Aynı zamanda filtre sistemi borularıda yerleştirilir.

4.GÜN
Havuzun zemin ,yan duvarlar ve savak kanal betonları bütün olarak atılır.

5.GÜN
Havuz kalıpları söküldükten sonra havuz dengeye alınır.Aynı zamanda makine dairesi ve denge tankı tablası yapılır.

6.GÜN
Havuz içi sıvası ve zemin şapı hazırlanır.

7.GÜN
Havuz güneşlenme platformu demir ve beton uygulaması hazırlanır.

8.GÜN
Havuz içi izalasyonu tamamlanır.

9-10-11-12.GÜNLER
Havuz içi ve güneşlenme platformu seramik uygulaması tamamlanır.havuz kenar porselen tutamakları yapılır.

13-14.GÜN
Havuz filtrasyon sistemi ve aydınlatma sistemi monte edilir.

15.GÜN
Havuz inşaatı tamamlandıktan sonra su doldurulur.Yüzme havuzu bakım ve temizlik eğitimi gösterildikten sonra müşteriye teslim edilir.