Havuz İlaçlama

havuz ilaçlama

Havuz İlaçlama ve Gerekliliği

Havuz İlaçlama ; Bulaşıcı hastalıklar arasında suyla bulaşan hastalıklar önemli bir yer tutmaktadır. Hastalık etkeni mikroorganizmaların bazıları uygun şartlar bulduklarında aylarca suda yaşayıp, çoğalabilirler. Bu nedenle havuzların temizlenmesi, sanitasyon ve hijyeni, hastalıkların önlenmesi açısından çok nemlidir.Bunlar daha çok fiskiye ve süs havuzlarında görülmesine rağmen yüzme havuzları içinde geçerli tehditlerdir.

Uzun süre temizlik ve dezenfeksiyon yapılmayan havuzların çok kirli ve mikroplu olduğu, çamur, kireç ve tortunun biriktiği, zamanla pas tuttuğu bazen de böcek, fare, kedi gibi canlıların düşüp öldüğüne yıllardır tanık olmaktayız. Bulaşıcı hastalıklar için su en elverişli geçiş vasıtasıdır.

Havuzların uzun süre temizlenmemesi ve dezenfekte yapılmaması sonucunda meydana gelen fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirlilikler suda; çamurlaşma, dökülme, paslanma, renk, koku, ve bakteri oluşumu neden olmaktadır. Bu durum suyun kullanılabilirlik özelliğini yok etmektedir. Havuzlardaki pis sular ; Tifo, Sarılık, Hepatit B gibi bulaşıcı hastalıklara sebep olmaktadır. Dezenfekte işleminde Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ürünler kullanmaktayız. Havuz İlaçlama için firmamız sirinlerhavuz.com iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak bu hizmeti alabilirsiniz.